SLUŽBYT nekončí prevádzku  televízie a internetu  – Pozor na opätovné podvodné  praktiky podomových predajcov internetu a televízie  !

V posledných mesiacoch sa opäť  množia prípady, kedy podomoví predajcovia internetu a televízie   veľkého celoslovenského operátora  predávajú svoju službu  podvodným spôsobom. Občanov presviedčajú , že doterajší operátor SLUŽBYT,s.r.o. už internet ani káblovku poskytovať nebudú , takto klienta, väčšinou seniora,  zneistia a   nanútia klienta o ukončenie zmluvy a uzatvorenie zmluvy s novou firmou.  Ak občan mesta (klient) takýchto predajcov slušne odmietne, títo  navštevujú klienta aj niekoľkokrát po sebe  a „šmelinárskym“ spôsobom  skúšajú trpezlivosť  klientov. Pomocou falošných informácií a často krát aj pod tlakom ich presviedčajú na zmenu operátora televízie a internetu.  Kopia sa prípady keď klient podvodníkovi  uverí že SLUŽBYT,s.r.o.  naozaj končí- uzatvorí novú zmluvu s novým dodávateľom. Následne klient  zistí, čo všetko obnáša jeho nová zmluva, aké výhody a nevýhody s porovnaním s doterajšou obsahuje . Ked sa chce klient vrátiť späť, zistí, že operátor nemá v našom meste ani klientské stredisko, alebo telefóny na operačnom stredisku mu nikto nedvíha.
Tieto podvodné postupy realizovali títo predajcovia aj v iných mestách, kde na nich boli podané trestné oznámenia.
Aj z tohto miesta  chceme  občanov informovať, že poskytovanie našich služieb sa nekončí , naopak tieto rozširujeme a plánujeme ďalej rozširovať so zachovaním Vašich obľúbených regionálnych ako aj svetových televíznych staníc.
Je smutné, že konkurenčné firmy v našom meste nesúťažia voči spoločnej mestskej sieti svojou ponukou a férovým spôsobom, ale klamlivými informáciami.

Pre klientov, ktorí podľahli nátlaku týchto podomových predajcov máme informáciu, že od zmluvy uzavretej pri podomovom predaji  – aj s viazanosťou – sa dá odstúpiť v lehote 14 kalendárnych dní odo dňa jej podpisu a to aj bez uvedenia dôvodu. Výpoveď musíte zrealizovať poštou najneskôr v posledný deň 14-dennej lehoty. Výpoveď vám  operátori umožnia napísať a podať aj na predajni.

JUDr. Gabriel Kaliňák, riaditeľ spoločnosti SLUŽBYT,s.r.o.